ABD’nin Gizli Tarihi 4.Bölüm
(Soğuk Savaş)
17847
(2)
(3) (5) (20)

Belgesel Hakkında
7.7
belgesel afiş
VİZYON TARİHİ

2012

İsim: ABD’nin Gizli Tarihi / The Untold History of the United States
Yapım: 2012 – ABD
Yönetmen: Oliver Stone
Bölüm: 4. Bölüm Soğuk Savaş
Konu: Dört yıl boyunca bu belgesel serisi üzerinde çalışan ve kendisi de madalyalı bir Vietnam gazisi olan Oliver Stone’dan muhteşem bir yapım. Bu belgesel ABD tarihinin öğretilmeyenlerini öğretecek. Acaba ABD tarihi ne kadar biliniyor? Amerikan tarihinin dönüm noktalarında rol oynamış küçük detaylar ve aktörler, Abd tarihinin tarih kitaplarında anlatılmayan sırları hepsi bu belgesel serisinde.

 

Belgesel Türü

:

Türkçe Dublaj

Yorum Yap

2 Yorum Yapılmış

  1. Dilaver Taş dedi ki:

    19:26’dan sonra 1. Dünya Savaşı sonrası İngiliz işgalcileri tarafından sömürge olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl Amerikan eyaletine dönüştüğünden bahsediliyor.

  2. orhun sağlam dedi ki:

    tepemizde korku ve dehşet politikası yürüten, kendi halkına karşı terör estiren sözde muhafazakarların kendi basiretsizliklerini, yozlaşmalarını hatta hainliklerini örtmek için kullandıkları yöntemlerin nerelerden kopyalandığını görüyoruz. Baksanıza Amerika eski nazilerle iş birliği yapmaktan hiç çekinmemiş. Demokrasi, halk iradesi için diyerek, aynı büyük yalanı defalarca tekrarlıyarak kendi faşistliklerini gizlemeye çalışan basiretsizlere kaldık.

TWITTER | FACEBOOK