Antik Sırlar
10699
(4)
(3) (1) (6)

Belgesel Hakkında
belgesel afiş
VİZYON TARİHİ

2012

İsim: Antik Sırlar
Tüm bölümler: 1-Çinin Kayıp Piramitleri 2-Gümüş Firavunun Sırrı 3-Katedraller 4-Cadı Avcısının El Kitabı 5-Sfenks
Yapım: National Geographic
Konu: “Antik Sırlar” belgesel dizisinde; içinde cadıların nasıl avlanacağına dair tüyler ürperten açıklamalar yazan ve iki asır boyunca şiddeti körükleyen kötü şöhretli bir el kitabı, Çin imparatorlarının görkemli anıt mezarları ve antik Mısır medeniyetinin gücüyle mimari zekasını simgeleyen dev heykeli ve daha fazlası ekranlarınıza geliyor. National Geographic, bu yapım ile Dünya’nın en uzun soluklu efsanelerinin, yapılarının ve ikonlarının perde arkasında yer alan antik sırları gün yüzüne çıkarıyor.“Antik Sırlar” uzman ifadeleri ve çarpıcı canlandırmalarla, toprak altında kalmış tarihi kanıtları açığa çıkararak ve aydınlatıcı yepyeni teoriler sunarak neyin gerçek neyin efsane olduğunu anlamaya çalışıyor. Aynı zamanda, belgesel diziyi izlerken, bu masalsı hikayeleri günümüze taşıyan tarihi yaşamların portreleri de gözünüzde canlanacak.

 

Yorum Yap

4 Yorum Yapılmış

  1. yilank dedi ki:

    izleniyor arkadaslar. Once “1.bolum”e tiklayin. biraz bekleyin DAILYMOITON yuklemesi bitince acilir. Acilmiyorsa gerekli yuklemeleri yapmamissiniz demektir ( ornegin Flash Player gibi ).

  2. Aydin dedi ki:

    cin ling shan daglari etrafinda irili ufakli 100 tane vardir ve hepsinin Cinliler ile alakasi yoktur. Hepsi öz TÜRK´tür. Arastirin “Beyaz PRAMITLER” bu bölge Cin devleti tarafindan yasakli yerdir. Hepsi acilsa tarih yeniden yazilacak. Cunku icinde eskia Türkce yazitlari ve Türklere ait mezarlar. Mumyalama olayida ilk Türklere aittir.

  3. Mete VARDAL dedi ki:

    Maalesef izlenmiyor.

TWITTER | FACEBOOK