Dünya Savaşları
(The World Wars)
17517
(5)
(0) (2) (4)

Belgesel Hakkında
7.9
belgesel afiş
VİZYON TARİHİ

2014

İsim: Kozmos: Dünya Savaşları / The World Wars
Bölümler: 1-Ateşi Deneme 2-Yükselen Tehdit 3-Hiç Bir Zaman Teslim Olmam 4- 5- 6-
Yapım: History Channel
Konu: Roosevelt, Hitler, Patton, Mussolini, Churchill, Tojo, DeGaulle, MacArthur gibi 1914 yılından 1945 yılına kadar 1.dünya savaşından 2.dünya savaşına, savaşların eşsiz anlatımıyla hikayeleri ve sonuçları.

 

Yorum Yap

5 Yorum Yapılmış

 1. batu dedi ki:

  4. bölüm için beklemedeyiz

 2. Uğur dedi ki:

  Churchill’in Gelibolu hezimeti defalarca bahsedilmesine rağmen, Türklerin adının bir kez bile geçmemesi skandal ne kadar taraflı bir yapım aldığı ortada. Gelibolu bir kahramanlık efsanesidir bu kadar saygısızlık kabul edilemez. Özellikle Türk halkı ve Atatürk’e büyük saygısızlık yapılmış, 1.dünya savaşı bittikten sonra Kurtuluş Savaşı’yla tarihin akışına değiştiren atalarımıza ve Atatürk’e yine büyük bir saygısızlık yapılmış ; History Channel özür dilemeli !

  • cenk dedi ki:

   “Tarihin akışını değiştiren atalarımız” hiç güleceğim yoktu.. TC tarih içerisinde (bugün de bu böyledir) ancak bir figüran kadar yere sahip.. Sizler resmi tarih yalanlarıyla, efsanelere ve modern hurafelere inandırılmışsınız..

   • ugur dedi ki:

    Cenk sen iyice bi oku araştır da gel öyle tartışalım. Eğer ”Tarihin seyri” değişmeseydi bu ülke nasıl kurulcaktı? Atatürk’ten sonra dünya tarihinde etkisiz olduğumuz doğru bunu da iktidar olan yeteneksiz liderler yüzündendir. Eğer Ulu Önder Atatürk’ün izinden gidebilen liderler olsaydı o zaman figüran olmaktan çıkardık; biraz oku kadeşim 🙂

 3. eeee sssss dedi ki:

  bu kadar para harcanmış bir prodüksiyona yakışmayacak hatalar var. gelibolu harekatının ocak 1915 te yapılması veya amerikalıların 1. dünya savaşında m3 tanklarını kullanması bunlardan sadece birkaçı. soveyet devriminden bahsedilip troçkinin adının yanlız 1 kez geçmesi de işin komedisi heralde. malesef kapitalistlerin yazacağı tarih ancak bu kadar olur. history chanel a yakışmadı bu belgesel

TWITTER | FACEBOOK