Evrenin Ucuna Yolculuk
(Journey to the Edge of the Universe )
16255
(15)
(16) (9) (68)

Belgesel Hakkında
8.6
belgesel afiş
VİZYON TARİHİ

7 Aralık 2008

İsim: Evrenin Ucuna Yolculuk / Journey to the Edge of the Universe
Yapım: National Geographic
Konu: Evrenin Ucuna Yolculuk” içinde bulunduğunuz evrenin sınırlarına doğru seyahat etmeyi başarabilseydik, şahit olacağımız büyüleyici ve inanılmaz anları ekran karşısındaki izleyicilere birebir yaşatmayı amaçlayan eşsiz bir yapım… Ay’ın yüzeyinde adeta mühürlenmişcesine duran Neil Armstrong’a ait ayak izlerini geçip, ışıl ışıl parlayan Venüs’ün ilerisindeki, neredeyse tamamen demirden ibaret olan Merkür’e doğru uzanarak başlayacağımız bu iki saatlik özel gösterimde, kasırgaları, volkanları ve kanyonları ile sıradışı bir gezegen olan Mars’a uğrayacak, ardından Satürn’ün uydusu Titan’ı inceleyeceğiz.

 

Yorum Yap

15 Yorum Yapılmış

 1. murat yasar diyor ki:

  insanlar kıyametten kaçabilir

 2. KaPTaNdraguT diyor ki:

  Kerem yazmış, kur’anda bir sürü hadis var demiş. Kuran’da sure olur, ayet olur. hadis olur mu yarım müslüman. 🙂

 3. honaray diyor ki:

  Akillarin kavramayacagi olcude muazzam buyukluk ve tasarim sanki devasa bir saat gibi nasil bir noktadan basladi ise bir gun bitecek tum bunlâri bir yaratanin oldugu ve yonettigi cok asikar anlasilan ateist fizikcilerde kabullenmeye baslamislar onlar icin iyi birsey inat edenler kendi haline yansin

 4. E yok artık diyor ki:

  Siz nasıl müslümanlarsınız ya? Kuran’da hadis var ne demek? Biri de Ha”w”a yazmış Hawa ne ya? Konuşmayı bile bilmeyen tiplersiniz. Hani takım tutarlar da takımın ilk 11’ini sayamazlar ya, siz de müslümanlığı derbi oldukça hatırlıyorsunuz. İyi ki ateistim. Siz müslümanlar birbirinizi katletmeye devam edin.

 5. seyfi diyor ki:

  İzlediğim en iyi belgesel.

 6. mehdi diyor ki:

  En az 30 kere izleedim. Mukemmel…

 7. muzaffer diyor ki:

  favori uzay belgesellerimden biri.. en az 5 defa izledim. hayranım resmen

 8. kerem diyor ki:

  SÜPER ALLAH CC KUDRETİNİ GÖSTERİYOR ANLAYANA KURANDA BİRSÜRÜ HADİS VAR

  • deniz diyor ki:

   kurandan hadis örneği rica ediyorum

  • M.Ali diyor ki:

   Kur’an’da hadisin ne işi var kardeşim? Ayet olacak. Ayrıca madem hadisler veyahut kimin ne dediğine bakmandan ziyade, kitaba göre yaşaman daha güzel olur senin için.

 9. Metin diyor ki:

  Bu dinsizlere acıyorum, şeytan Hz. Adem ie Havva atalarımızı kandırdığı gibi bu günde insanları kandırıyoror, kandırma şekli aynı, onlara sonsuzluk elmasını gösterdi, bu günkü lere de yeni bir gezegen bulup mutlak yok oluştan kurtulmaya çalışıyorlar. Çünkü dünyada kıyametin kopcağını biliyorlar, kaçmaları imkansız.

  • sonsuz diyor ki:

   kıyametten kaçmak imkanlı kıyametin ne zaman geleceğini bilemezsin ya yarın ya milyarlarca yıl sonra olur kim bilebilir ki yüzlerce yıl sonra insanlık çok gelişecek ve uzaya seyahat edebilcek insanlar başka gezegenlerde de koloni kurup uaydaki başka canlılarıda keşfedicek ve parelel evrenlere seyahat edebilecek ve insanlık yok olmıyacak
   bütün bunları allah istiyo olabilir

 10. Ferid diyor ki:

  Vallahi Tek kelimeyle harika.Admin tesekkurler…

 11. mehmet ali diyor ki:

  izleyebileceğiniz en iyi uzay belgeseli.merak ettiğiniz hiç bir şey kalmayacak.

TWITTER | FACEBOOK