İkinci Dünya Savaşı Bilinmeyenleri
30749
(6)
(0) (10) (15)

Belgesel Hakkında
belgesel afiş

İsim: 2. Dünya Savaşı Bilinmeyenleri
Yapım: BBC
Konu: Atom bombası Hitler’in elinde olsaydı nereyi bombalardı? Japonların Pearl Harbor’a gizli denizaltı saldırısı neden başarısız oldu? Kamikazeler savaşın seyrini değiştirebilir miydi? II. Dünya Savaşı’nın en gizli silahları, en acımasız taktikleri ve olağanüstü kahramanlık öyküleri artık gün ışığına çıkıyor. Norveçli direnişçiler, Nazilerin atom bombası programını engellemek için hangi inanılmaz fedakarlıkta bulundu? Bu filmde, Pearl Harbor’a yapılan ve savaşın seyrini değiştiren sürpriz hava ve deniz saldırılarının şokunu tekrar yaşayın. II. Dünya Savaşı’nın Bilinmeyen Hikayeleri’nde, savaşın korkunç yüzü kahramanlık öyküleriyle birlikte anlatılıyor

 

Yorum Yap

6 Yorum Yapılmış

 1. Can dedi ki:

  Onur yanlış kaynaklardan öğrendiğin bilgilere itibar etme. Amerika imparatorunuza zarar vermiycez, ülkenizde kalabilir deseydi japonlar koşulsuz teslim olmaya hazırdı. Ayrıca japonların savaştan asıl çekilme sebebi de atom boombaları değildir. Sovyetlerin büyük saldırısına dayanamayacakları çok belliydi. Adaya çıkartma bile yapabilirlerdi. Mançurada ezici bir şekilde ilerlemişlerdi. Asıl çekilme sebepleri budur. Atom bombası konusuna gelirsek: Japoonların zaten onlarca şehri borbardıman uçaklarıyla yerle bir edilmişti. Hiroshima ve Nagasaki de onlara eklenmiş oldu. Bu pek bir şşey değiştirmedi onlar için. Yerle bir edilen şehirlerine 2 şehir daha eklenmişti sadece. Truman’ın Sovyetler Birliğine gözdağı vermek istemesi üzerine atıldı bomabalar.

 2. onur dedi ki:

  karşınızda ölümü göze almış milyonlardan oluşan bi japonya düşünün ve hepsi tanrı kralları için herşeyden vazgeçmeye hazır.böyle kör bi halkı ancak atom bombası durdurabilirdi hatta birinciside durduramadı 2 tane atmak zorunda bıraktılar.ne yani japonyanın elinde olsa o bombadan atmaz mıydı?

 3. Zafer dedi ki:

  Konuya bakış açısına göre düşünce ve yorumlar değişiyor, savaşın galiplerinin baktığı pencereye göre atom silahını kullanmak sanki merhamet demek, yazık insanlığımıza

 4. Cemil dedi ki:

  Ufuk Bey söyledikleriniz doğru fakat bu cümleden bunu çıkarmak biraz saçma olmuş, demagojiyi bırakalım.

  • Emre dedi ki:

   cemil efendi ufuk bey o cümleden neyi çıkaracaktı acaba merak ettim.saçmalayacağınıza fikrinizi yazsaydınız ufuk bey in yorumuna karşı yada o cümleden başka nasıl bir sonuç çıkardığınızı.

 5. ufuk karakuş dedi ki:

  “..ama atom bombası savaşı kazanmak için kullanıldı, sürdürmek için değil” diyerek meşrulaştıran ve hoş görülür halde sunan bir belgesel!

  Gerçekte atom bombası Rusya’ya güç gösterisi yapmak için kullanıldı ve karşılığı milyonlarca sivilin hayatı ve geleceği oldu. amerikan kafasına destek, vicdanlarınızı kör etmiş.

TWITTER | FACEBOOK