İnsan İçgüdüsü – En Derin Arzular
13123
(5)
(21) (11) (15)

Belgesel Hakkında
belgesel afiş

İsim: İnsan İçgüdüsü – En Derin Arzular
Alternatif İsim: Human Instinct – Deepest Disares
Yapım: BBC – 2012
Yönetmen: Jessica Cecil
Konu: Neden her yıl 13 mil uzunluğunda ruj satılmakta. Hayatımız boyunca herbirimizin 3000 kezden fazla yaptuğımız şey nadir? Neden hergün 4000 galon tras losyonu kullanılmaktadır. Hayatımız boyunca çeyrek milyon kaloriyi yakmamızı ne sağlar? Acaba 240 milyon insan bu gece ne yapıyor. Bunların tek bir cevabı var; seks yapmak. Seks yapmak içigüdüsü sahip oldukarımız arasında en güçlü olandır.

 

Yorum Yap

5 Yorum Yapılmış

 1. Pixlik dedi ki:

  Reşat bey, olaya düz mantıkla yaklaştığınız için yanılgı içerisindesiniz. Hormonlarda optimum değer olarak kabul edilen en işlevsel olduğu aralıklar bulunur. Hormonun miktarı bu aralıktan pozitif yada negatif yönlü uzaklaştıkça tercih edilmeyen hastalık boyutunda sonuçlar doğurur. Büyüme hormonu üzerinden düşünürseniz daha kolay anlarsınız. nasıl ki yetişkin bir bireyin hormon azlığında 1.00 m boya sahip olması istenmeyen bir durum ise kişinin 2.50 m boya sahip olmasıda ömrü kısaltan istenmeyen bir durumdur. Aynı mantığın testosteron da dahil olmak üzere canlılar için evrensel geçerliliği vardır.

 2. reşat dedi ki:

  testeteron erkeklik hormonudur yuksek oldugunda erkek daha yuksek erkektır yani kadınlaer için ideal eş olması gerekir ancak kel erkekler saçlılara gore kadınlar için daha az çekicidir oysaki kellik testeteron fazlalıgından olusur yani burda bır çelişki var hanı kadınlar uremek için es bulurlardı

 3. SellMan dedi ki:

  Güzel bir belgesel olmuş. Kulaktan duyma cinsel ve kadın, erkek yapısı ile ilgili konulara düzgün bir fikir edinmenizi sağlıyor. Anlatım şekli ise gayet başarılı olmuş. Akıcı ve söylemler bazen akılcı espriler ile temposunu koruyan bir gidişat içinde ilerliyor. Tek sorun videonun kalitesi çok düşük. Teşekkür Ederim.

 4. nikotin dedi ki:

  32:14’de calan kısa müzik cok hos.

 5. ali şur dedi ki:

  harika bir site ,harika bir belgesel…

TWITTER | FACEBOOK