İnsanoğlu 1.Sezon 2.Bölüm
(Demir Adam)
11574
(10)
(4) (10) (43)

Belgesel Hakkında
7.4
belgesel afiş
VİZYON TARİHİ

13 Kasım 2012

İsim: İnsanoğlu / Mankind The Story Of All Of Us
Bölüm: Demir Adam / Iron Men
Yapım: History Channel
Konu: Uygarlığın epik destanını anlatan yeni seride tehlike, aksiyon, mücadele, kahramanlık, adrenalin, kısaca uygarlık tarihimizde yaşanan her şey var. Bu 12 bölümlük seri, bizleri önce Mezopotamya’ya, yani uygarlığın ilk ortaya çıktığı yere götürüyor. Dünyanın en büyük uygarlıklarının yükseliş ve çöküşüne tanık olmakla kalmayacak, modern dünyanın mimarı alfabenin bulunuşu ve tarıma geçiş gibi dönüm noktalarına da tanık olacaksınız.

 

Belgesel Türü

:

Türkçe Dublaj

Yorum Yap

10 Yorum Yapılmış

 1. orkun diyor ki:

  çok etkiliyici bir belgesel

 2. Deniz diyor ki:

  herkes belgeseli bir karalama çabası içine girmiş madem öyle neden türklerden insanlık tarihinin belgeselini yapan birisi çıkmıyor ve biz de onu izlemiyoruz ?? bu bilimsel bir program dolayısıyla dine veya siyasi görüşlere göre hazırlanmamıs bilimin gerçeği bu insanlık tarihi evrimdir bu işine gelmiyorsa bosuna izleme

 3. Oğuz diyor ki:

  çin seddinin Türklere karşı yapıldıgını bile dillerine alamıyorlar yazık taraflı belgesel .. Orta asya göçmenleri die bahsediyor 😀

 4. vinnie diyor ki:

  taraflı bir yapım olduğunu ileri sürenler olmuş. aynen ben de öyle düşündüm. sparta dan uzuun uzunn bahsetmiş, ondan çok daha önemli olan konular daha kısa anlatılmış. tarafsız olmaları tuhaf olurdu zaten..

 5. dünyali diyor ki:

  Guzel yapmislar…sagol

 6. Tuğrul diyor ki:

  Belgesel, çekimler çok güzel ama konu çok taraflı anlatılıyor. En ufak savaşlarda bile kabile isimleri verilirken Çin seddinin Türklere karşı yapıldığını söylemeye dilleri varmıyor nedense..

 7. ilker diyor ki:

  güzel belgesel keşifler ama adı insanlık değil. hıristiyan tarihi belgeseli olmalıymış.

  • Burak diyor ki:

   Hıristiyanlıkta insanoğlunun geçmişinde bir parçadır bu belgesel seri halinde yayınlanmıştır. İslam dini ve İslam alimlerinin yer aldığı bölümlerde izleyeceksiniz sabrederseniz.

TWITTER | FACEBOOK