Kozmos: Bir Uzay Serüveni 10.Bölüm
(Elektrik Çocuk)
34346
(14)
(28) (9) (107)

Belgesel Hakkında
9.3
belgesel afiş
VİZYON TARİHİ

11 Mayıs 2014

İsim: Kozmos: Bir Uzay Serüveni / Cosmos: A Space Time Odyssey
Bölüm: Elektrik Çocuk / The Electric Boy
Yapım: National Geographic
Konu: Dahi Albert Einstein ve bugün kullandığımız akıllı telefonların ilk adımını atan Michael Faraday’in bugün sahip olduğumuz yüksek teknoloji ve elektronik iletişime güneş sistemindeki uydular sayesinde nasıl öncülük yaptıklarına tanık olun.

 

Belgesel Türü

:

Türkçe Dublaj

Yorum Yap

14 Yorum Yapılmış

 1. mehmet dedi ki:

  Gerçekten taktir edilecek bir belgesel olmus cok teşekkürler

 2. pegasus497 dedi ki:

  bencede okullarda fizik derslerinde bu vidyo izletilebilir.

 3. oktay dedi ki:

  Bence okullarda ders olarak gosterilebilr.Elbette burada anlatilanlarin bir kismi ilerde degisecektir.Zaten bilim bu degisimi hem kabul ediyor,hem de ongoruyor.Ancak mevcut hikayelerden cok,cok,coook daha dogru….

 4. MDİNCER dedi ki:

  Tekrar tekrar izliyorum, her seferinde yeni bir şeyler öğreniyorum.

 5. yusuf dedi ki:

  vay be yıllardır bize uydurma hikayeler anlatmışlar demek…

 6. Tufan dedi ki:

  cok haklısın sena aynen 🙂

 7. sena dedi ki:

  Bu belgeseli izledikce egitim sistemimizdeki problemi daha net gordum. Fizik ve matematikten oldum olasi nefret etmisimdir. Zorla calisip gecerdim. Fakat simdi hukuk okuyor olmama ragmen, kendi istegimle uzay zaman, evrim gibi konulari calisiyorum. Eger sadece ezberlenmesi gereken formuller, cozulmesi gereken problemler olarak verilmeseydi bu dersler, eminim cocukluktan kendimi yetistirebilirdim.
  Yeni neslin ogretmenleri bu tip belgeselleri ogrencilere izletmeli ve sevdirmeliler. Bu sekilde dayatmaci ve ezberci egitimle bilim adami yetistiremememiz cok normal.

 8. Oguz Kurt dedi ki:

  cozmozdaki bütün bu olaylar hepsi birer kaza rastgele ama somada yaşanan olay nasıl kaza olmaz mantıksız herşeyin belli bi çıklaması olması lazım aksi mümkünmü ahmaklık …

  • Anaksimandros dedi ki:

   Oğuz bey, Somadaki olay bir insan ihmali sonucu yaşanmıştır ve kesinlikle kaza değildir. Kaza, adı üzerinde, her türlü önlemin alındığı halde oluşan, öngörülemeyen vakalardır. Somadaki olayın olacağı gün gibi ortadaymış. Maden işçileri defalarca kez uyarmış ama önlem alınmamış. Buna nasıl kaza denile bilir ki? Ayrıca böyle bir örnekle evrenin işleyişi kıyaslanırsa hataya sebep olur. Her şeyin elbette bir açıklaması var, cosmos’ta açıklaması olmayan hiçbir şey yoktur zaten. Sadece bu açıklamalara biz henüz vakıf değiliz.

 9. selçuk dedi ki:

  dublaj hatalı. 9. bölüm dublajı ile aynı.

 10. Hakan dedi ki:

  Sitenizi kutlarım gerçekten

 11. seçkin dedi ki:

  Teşekkür ederim..sorunsuz bir şekilde izledim =)

 12. gökhan dedi ki:

  Ya vazgeçin şu VK dan artık. bu kadar sorunlu çalışan bir uygulama daha yok şu web de. Bir bunda paylaşılanlar burnundan geliyo insanın izlerke. Habire ya duruyo ya donuyo

 13. hym dedi ki:

  Öncelikle bölümleri yükleme
  hızınız ve kaliteniz için çok teşekkür ediyorum. Bu bölüm bozuk onu bildirmek istedim.

TWITTER | FACEBOOK