Kozmos: Bir Uzay Serüveni 8.Bölüm
(Güneşin Kardeşleri)
39620
(18)
(21) (14) (119)

Belgesel Hakkında
8.7
belgesel afiş
VİZYON TARİHİ

27 Nisan 2014

İsim: Kozmos: Bir Uzay Serüveni / Cosmos: A Space Time Odyssey
Bölüm: Güneşin Kardeşleri / Sisters of the Sun
Yapım: National Geographic
Konu: Pleiades Takım Yıldızı insanlığın çeşitli paradoksları keşfetmesini sağlayan bir yol oldu. Güneş’in “modern” kardeşlerini yakından tanıyın…

 

Belgesel Türü

:

Türkçe Dublaj

Yorum Yap

18 Yorum Yapılmış

 1. srs47 dedi ki:

  hay ben o 7 kızın . gece gece çığlıklarından millet başka bişey izliyorum sanacak

 2. pegasus497 dedi ki:

  yorumlara bakıyorumda cehalet almış başını gidiyor.

 3. Sana ne dedi ki:

  Çok güzel çok yaralı

 4. Marcus Fraus dedi ki:

  Yorumları okuyunca insan kahroluyor. Hadi sokakta, çarşıda, pazarda bağnaz görmeye artık alıştık da Cosmos’un yorumlarında olayları tanrısallığa bağlayan ve bunu da Arap tanrısıyla açıklayan bağnazlar gerçekten mide bulandırıcı. Neye inanırsan inan ama bilimsel gerçeklere dinini sokma, yeter artık bi bitin be!

  • Hüseyin dedi ki:

   Bir harf kâtipsiz olmaz bir iğne ustasız olamaz nasıl oluyor ki bu muhteşem sanatli yıldızlar kâinat sanatkârsiz vücuda gelsin. Bu kadar ilim irade hikmet sanat şuur güneşin ışıkları güneşi gösterdiği gibi bu hal de kâinatın yaratıcısını sadece müslümanin değil aklı olan herkesin akıl gözüne gösterir.

 5. Ahmet dedi ki:

  Bos konusmayin yobazlar hastalandigi nizda bilime basvurmayin ozaman dua et namaz kil yada samimiysen öl nasilsa oldukten sonra hayat var bos konusuyonuz hekez ateist esasinda ama insanlar kendini kandiriyor

 6. cevapbilir dedi ki:

  bakın arkadaşlar bu adamlar başka ülkeden ve dinleri farklı boş boş yorum yazmayın

 7. hakoo dedi ki:

  Arkadaşlar yapmayın bakın sizin beyniniz yıkanmış korkudan gerceeklerı kendinize yediremiyorsunuz onca sene inandıgın sey yalan oldugunu duyunca hemen savunmaya gecmeyin gozlerınızı acın gercek bu biz bi radyoya benzıyoruz calıyoruz bırgun pilimiz biticek sonsuza tek susucaz ya arkadaslar sacmalamayın allahın canı sıkılmıi bizimi yaratmış lutfen cıkalım son olarak din herzaman en kolay savunulabılen seydır ama bilim oyle degıl ..

 8. Veli dedi ki:

  Adamlar evrenin nasıl oluştuğunu anlatmış nasıl bir zihniyet allah yok dediğini düşeneblir ki tamam evrim teorisini söylemiş allah yer yüzünde bizi en hızlı en doğru nasıl yaratacaksa gelişimimizi o şekilde gönderir bu evrimde olur direk yaratılışda , dünyanın ve galaksinin nasıl olduğunu anlamaya calısmak allaha şirk koşmak değildir allahın bu dünyayı yarratıgında oluşan olayları gözlemlemek ve ipuçlarının peşindne giderek dünya ve insan yararına hareket etmektir bu gun kullandığınız herşeyde bilim var halimizden memnunuz bu insanlar böyle bilinmezlerin peşinden gitmeseydi bu durumda olmazdı ve onlarada o dönemler inanılmadı din e karşı hareket ettikleri söylendi bilimi imansızlık olarak görmeyin allahın sınırsız güçlerini aydınlatan bir araç olarak görün .

 9. Ege dedi ki:

  Ahmet D.,

  İlk olarak güneşe tapın falan demiyor. Güneş gerçek gerçekliğine inanabilirsin diyor. İkincisi ateist yetiştiren makina maalesef ne demek? Ben kuran kursları Müslüman yetiştiren bir makina maalesef desem sen ne düşünürsün? 6 yaşından itibaren ateşlerde yanacaksın diye korkutulan çocuklara tamam ama tanrı yok bence diyen bir adam görünce +18. Adamın sana görüşünü dayatmaya çalıştığı da yok halbuki. Ben bir ateist olarak herkesin her şeye erişebilmesi ve kendi kararını kendi vermesi taraftarıyım. Eğer buna +18 ibaresi gelmeliyse her türlü dini eğitime de 18 yaş sınırı konmalıdır. Başka türlü tutarlı olamıyorsun maalesef. Senin doğruların herkesin doğruları olmak zorunda değil.

 10. ufuk dedi ki:

  ahmet d sen nedıosun be degısık 😀 dagdan felanmı ındın +18 den bahsedıyorsun senın gıbı yobazlar yuzunden gencler yetısemıyor camılerde verılen vazlar ıle masallara ınandırılıyor,bu belgesel serısındekı tum bılgıler dogru ve yerındedır,kabul etrmıyorsan ızleme kardesım gız vaz dınle bılım ıle dını ne karsııtrma gayretındesın anlamadıkkı.

 11. Ahmet D. dedi ki:

  12 bölümle 480 dk boyunca bilimsel gerçeklikten bahsetti tamam. izleyicinin uzman olmadığı yada olamayacağı neredeyse bütün bilim adamlarının teorilerini ve doğruluklarını anlatıyor tamam. şuan sadece çürütülmemiş tezleri bir cümle ile kesinleştiriyor ve izleyicinin bilinç altına çeşit çeşit algılar yerleştiriyor tamam. herşeyin tesadüfi olduğundan ve evrimin gerçekliğinden bilimden bahsediyor tamam. yalnız cosmos ne tesadüftirki hiçbir saniyesinde Allah’ ın adını anmazken 8.bölüm 35:50-36:30 40 saniyede asıl vermek istediği mesajı veriyor. Gerçek olana maddeye tapın güneşimize tapın diyor burda tamam değil. 1000 tane doğrunun yanınan 1 tane gerçek yalanı sıkıştırıp inandırmaktır bu 🙂 Lütfen iman sorgusunu, Allah inancını ve ergenliğini tamamlamayıp bütünleştirmeyen insanlar izlemesin bu belgeseli çünkü bu belgesel ateist yetiştiren bir makina maalesef 🙁 admin kardeşim senden ricam bu belgesele ve ilk belgesele +18 gibi bir uyarı koymandır.

 12. Joymen dedi ki:

  Bilimi inanç ile reddeden, inancından bihaber insanları görünce çok üzülüyorum.

 13. mehmet dedi ki:

  Herkes inansa,cehennemi kim dolduracak?

 14. melot dedi ki:

  inanilmaz…

 15. özgür ozan dedi ki:

  ufkunuzu genişletmek istiyorsanız bu belgesel serisi tam size göre

  • ramazan dedi ki:

   Müthişbir belgesel ama evrim teorisi ile ayni düşüncede evren galaksiler dünya yani var olan herşey allahu taaladandir aksi bir düşünce şirk-e küfre gireceği için belgesel sadece grafikleri ve versiyonu ile göze hoş gelen bir belgesel başka bir gerçeklik yok tabii teşekkürler

   • arda dedi ki:

    cok haklısın kardesim . zamanımızın bilim önderleri genelde farklı dinlerden oldugu icin bilimde o yönlere kaydı . ALLAH (c.c.) insanı yarattıgı her ırktan üstün kılmıştır . bilim herseye bi cevap bulmak istediği için ALLAH ın insanı cennetten indirdiği fikrini kabul etmiyorlar maalesef . bize düşen ALLAH ın mucizelerine bakarken kendi tevhid imizi aklımızdan cıkarmayalım . elinize saglık .

TWITTER | FACEBOOK