Parlayan Yıldız 39.Sezon 5.Bölüm
(Kozmosun Kumaşı Uzay Nedir)
4041
(2)
(2) (2) (16)

Belgesel Hakkında
7.9
belgesel afiş
VİZYON TARİHİ

2 Kasım 2011

İsim: Parlayan Yıldız / Nova
Bölüm: Kozmosun Kumaşı Uzay Nedir / The Fabric of the Cosmos: What is Space?
Yapım: WGBH
Konu: Brian Greene, hepimizi yanılgıya düşüren, gizemlerle dolu bir dünyanın kapılarını aralıyor. Zaman ve uzay algımız çoğu zaman aldatıcıdır. Evren hakkında tüm bildiklerimiz; geçmişin çoktan yaşanmış olduğu, geleceğin yaşanacak olması, uzayın sonsuz bir boşluk olduğu ve evrenimizin var olan tek evren olduğu gibi bilgiler tam anlamıyla doğru olmayabilir. Tanınmış fizikçi ve yazar Brian Greene’nin kitabından esinlenerek çekilen dört bölümlük belgesel dizi “Evrenin Ötesinde” izleyicileri fiziğin sınırlarına götürerek bilim insanlarının uzayı, zaman kavramını ve evreni anlamak için parçaları nasıl birleştirdiğini gözler önüne seriyor. Programı izledikçe günlük yaşamımızda yalnızca küçük bir kısmını algılayabildiğimiz bazı kavramların gerçekte ne denli sürprizlerle dolu ve karmaşık olabileceğini daha iyi anlayacaksınız.

Brian Greene, uzayın, çekim kuvvetinin etkisiyle uzayan, bükülen ve kıvrılan esnek yapısını anlatıyor.

 

Belgesel Türü

:

Türkçe Dublaj

Yorum Yap

2 Yorum Yapılmış

  1. Selçuk EKİNCİ dedi ki:

    Ne söyleyebilirim ki; eğer bilim adamı olarak yaşamak isterdim.Çünkü ben bilim aşığı bir insanım.Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

  2. Murat dedi ki:

    Bunlar adamı delirtir. 1. bölümde bir ısınma oldu ama 3 aşağı 5 yukarı kolay anlaşılabilecek şeylerdi, fakat şu belgeselin sonunda alnımdan vurulmuşa döndüm..

TWITTER | FACEBOOK