Ruh Molekülü
(The Spirit Molecule)
6096
(4)
(2) (1) (12)

Belgesel Hakkında
7.4
belgesel afiş
VİZYON TARİHİ

26 Eylül 2010

İsim: Ruh Molokülü / The Spirit Molecule
Yapım: 2010 – Abd
Yönetmen: Mitch Schultz
Senaryo: Mitch Schultz, Rick Strassman
Konu: Dimethyltryptamine (DMT), insan, bitki ve hayvan türlerinde var olan bir endojen psikoaktif bileşiktir. İnsan bilinci üzerindeki etkileri dışında ayrıca doğada ikincil bileşimler halinde bulunması, ona başka işlevler yüklüyor. Bitkiler de başka organizmalarla bağlantılarını bunlarla sağlamakta. Buna genel olarak doğadaki canlılar arasındaki rezonans dili denilmekte. R.Strassman’ın “The Spirit Molecule” adlı kitabından uyarlanarak hazırlanan , insan beyni tarafındanda üretilen bu molekülün etkilerinin incelendiği belgesel film.

 

Yorum Yap

4 Yorum Yapılmış

 1. Amora dedi ki:

  eğer izole olmak istiyorsan bunun da dezavantajları var.çok bilirsen daha uzak kalmak istersin. peki burada sorulacak soru her şeyi kendi zevklerine göre mi yapıyorlar yoksa uzun vadeli hesaba almadığımız seleksiyon yada büyük bir senaryo mu yatıyor. işte bu soru hayat boyunca politik amaç gütmeyen birey için her zaman cevapsız bırakılacak.

  • metinietzsche dedi ki:

   belgeselin başında DMT’yi anlatırken, ortalarından sonra, sanki yeni bir din anlatılıyormuş gibi hissedebilir insan, tüm bu uygulamaları yapanlar papazlar ve uygulama alanları kiliseymiş gibi. bilimsel olana başkaldıran her fikir ya tamamen bilim-dışı kalır ya da bilimde çığır açan, devrim yapan bir şey olmaya mecbur kalır. marx’ın, kendi söylediği halde, söylemini aşan, hayal edemeyeceği bir noktaya kadar gidebilir de:”din afyondur.”

 2. sadece düşün dedi ki:

  hastalıgı üretip yayan, ilacını tedavisini satan bir sistemde bilmeni ögrenmeni düşünmeni istemezler.onlardan daha çok düşünüp daha çok bilirsen dengelerini bozarsın.bu yuzden sadece düşün.NEDEN ?

 3. insan dedi ki:

  Mükemmel..

TWITTER | FACEBOOK