Solucan Deliği 1.Sezon 1.Bölüm
(Bir Yaratıcı Var mı?)
61195
(16)
(71) (24) (74)

Belgesel Hakkında
8.1
belgesel afiş
VİZYON TARİHİ

9 Haziran 2010

İsim: Solucan Deliği / Through the Wormhole
Bölüm: Bir Yaratıcı Varmı / Is There a Creator
Yapım: Discovery Channel
Konu: Sunuculuğunu Morgan Freemanın yaptığı, Discovery Science´ta yayınlanan bir bilim belgeseli Through the Wormhole. Her bir bölüm Morgan Freemanın bir anısıyla başlayıp daha sonra bilimsel açıklamalara giden bir dizi uzman tarafından farklı şekillerde yorumlanıyor. Belgesel sadece bilim meraklıları için değil genel bir izleyici kitlesine hitap etmek için hazırlanmış.

 

Belgesel Türü

:

Türkçe Dublaj

Yorum Yap

16 Yorum Yapılmış

 1. Jah dedi ki:

  Bu sayfaya üye olunmuyor mu

 2. BARAN dedi ki:

  zaten Allah var bu da delili siz arayın ama az düşünseniz icraatlarını göreceksiniz

 3. elif dedi ki:

  ben similasyona inanıyorum .ama Allah a da inanıyorum , kafam çok karışık şuan
  ???:::…..

 4. Mehmet dedi ki:

  Koskoca kainatta “Galaksiden Evrene” “Evrenden Dünyaya” ve hücreye\atoma\atom parçacıklarına kadar incelenerek Tüm kainattati denegeyi oluşturan parcacık ! Diyelimki bu parcacık bulundu. Peki o parcacığı kim yarattı? Kim Cern deki koca Hodron mikroskobu ile ancak görülebilen bir parçacığa bir fizik kanununu uygulamasını söyledi? Mademki herşey bir atom parcacığının içinde tek bir atoma bağlı aynı atomdan hava,su,toprak,ateşte ve periyodik cetveldeki tüm elenemtler neden hep ayrı özelliklerde? Bu kadar ayrı özellikte olan şey nasıl milyarlarca yıldır kendi yapısını bozmadan aynı görevine devam edebiliyor ki.

  SONUÇ olarak adı her nekadar bilimsel bir belgeselde olsada DİNİ görüşleri bilimle çürütme amacı var bence. Ama her şeyi tesadüfe bağlamak saçmalığın daniskasıdır !

 5. ali dedi ki:

  Bu belgeselin tamamını yükleyebilir misiniz ? Yani böyle yarım yamalak kalıyor insanın izleme isteğide gidiyor

 6. denklem dedi ki:

  harika.korkularımızı(ölüm,yokolma gibi)yenmek için tanrıyı biz kafamızda oluşturuyoruz diyor yanlış anlamadıysam.bunu oluşturan bölgeye elektiriksel etki yapıldığında bu bölge harekete geçip göürüntüler oluşturuyor.

 7. nerde dedi ki:

  konu din olunca herkes prof bilimsel bir belgesel bu dini degil

 8. Noname dedi ki:

  video gelmiyor yenileyin

 9. mehtap dedi ki:

  alt yazılısı yokmuydu..

 10. bilal dedi ki:

  Bilim admaları neden İSLAM ı araştırmıyor çok şaşırıyorum.Burada izlediğim çoğu bilimsel teorilerin cevabı İslam da cevapları mevcut,birine cevap vereyim;Filmin 40.dk bir simülasyonda yaşıyor olabiliriz diyor?Peygamberimiz (s.a.v)’de 1400 yıl önce şöyle söyler;”İnsanlar ölünce uyanırlar.” diyor.Bu simülasyon olayını doğruluyor.İslam’ı araştırın hepsinin cevabı var.

  • Akhilleus dedi ki:

   Arkadasim din ölümden sonra ruhun yasamaya devam etmesi temeline dayalidir.Belgeselde savunulan sey herseyin bir tesadüf olmasi ihtimali.Lütfen kelime oyunlari yapmadan anlamak istedigin gibi degil,anlatilani anlamaya calis.Üstelik dinleri arastiran bircok belgesel var (national geographic,bbc vs.) youtube,dailymotion gibi sitelerde dahi bulabilirsin.

  • Hüseyin dedi ki:

   ”Doğru çünkü x kişisi öyle diyor.” diye bir kanıt olabilir mi?Belgeseli izlemeden yorumlara bakayım dedim,her zaman ki gibi bilimsel bir konu altında ”zaten bu bizim kitabımızda var” cevabı.Söylediklerinizin mantıksız olduğunun farkına ne zaman varacaksınız acaba?

  • hasan dedi ki:

   Yok Bilal. O öyle değil. İslam baştan sona bilim ile çelişir…

  • recep dedi ki:

   bilal gibi düşünmek bu olsa gerek.

 11. engin dedi ki:

  mükemmel bir bölümdü bence mutlaka izleyin kesinlikle zaman kaybı değil

TWITTER | FACEBOOK